Parade of Champions


Apr. 02, 2024

2023/24 PROVINCIAL CHAMPIONS

 

U13C Regina Rebels Gold

In alphabetical order: Alia Adair, Everlee Flaman, Danielle Hodges, Addison Lindsay, Rowan Mitchell, Arianna Probe Blondeau, Jazzlyn Radtke, Alexis Rotheisler, Isla Sandomirsky, Emerson Sather, Emma Sauve, Araya Shingoose, Aubree Stulberg

Coach: Stephanie Sather    Assistants: Jacob Stulberg, Jon Sandomirsky, Terry Rotheisler, Macey McDonald, Shane Henderson

 

U13A Regina Buffalos

 

 In alphabetical order:  Ayden Bandorf, Weston Filson, Logan Folk, Lane Geiger, Kain Hadfield, Samuel Hindle, Nash Hunter, Evan Knelsen, Landon Knelsen, Jayton Kreklewich, Adam Linner, Kieran Magee, Brody Reschke, Ian Stone, Tyson Torrie, Reid Wermie

Coach: Kellin Enslev    Assistants: Rae Torrie, Chris Wermie, Chris Geiger

 

U15AA Regina Pat Blues

In alphabetical order: Rhett Amberson, Hayden Bird, Logan Dosenberger, Slade Eliese, Lukas Gallenger, Easton Krahenbil, Cole Laidlaw, Nash Langton, Adam Muntain, Carter Nichols, Maddox Schultz, Erik Selland, Joshua Skrypnyk, Chase Surkan, Beau Weinberger, Rylan Worrall, Ethan Young

Coach: Rob Muntain    Assistants: David Schultz, Ryan Pollock, Bryce Platt, Jason Young, Trevor Godlien, Bruce Thompson

 

U18AAA Regina Rebels

 

 In alphabetical order: Adriana Bashnick, Anna Benoit, Ashley Breitkreuz, Carys Cross, Kadence Dansereau, Avery Gottselig, Addison Greve, Rayna Hennie, Emily Karpan, Ayden Kehrig, Kendal Leader, Berlin Lolacher, Katelyn Marshall, Darby Marshall, Brooklyn Nimegeers, Makayla Peters, Ella Schenher, Cedar Swan, Hannah Tresek, Stryker Zablocki

 

 

2023/24 LEAGUE CHAMPIONS

 

U11A

Prairie Storm Lightning

Henry Copeland, Porter Colhoun, Jake Romaniuk, Deagen Boyd, Bentley Bray, Jace Konkel, Griffin Olynick, Charlie Jewitt, Owen Schmidt, Sam Thauberger, Griffin Crabbe, David Kress, Preston Ottenbreit, Jaxson Rausch

Coach: Josh Bray  Assistants: Joe Jewitt, Tony Romaniuk, Andrew Schmidt, Kent Rausch, Brad Olynick

 

U11B

Regina Blues

In alphabetical order: Behric Bradshaw, Emerson Eisler, Graham Kendel, Blake Laurans, Connor McDonald, Aiden McMillan, Andrew Olynyk, Jonah Olynyk, Bennett Pollock, Hudson Price, Ryder Prochinsky, Dalton Reiter, Rowen Schmalenberg, Cash Wahl, Blake Wilby

Coach: Drew Wilby    Assistants: Kyle Bradshaw, Ryan Eisler, Drew Kendel

 

U11B - Pool B

Regina Tigers

In alphabetical order:  Blake Crocker, Porter Dupuis, Keats Hine, Blake Hordenchuk, Jackson Jahnke, Alex Konschuh, Everett McKeil, Joey Moffat, Luke Murray, Jack Ogle, Burley Pool, Raijin Sands, Lane Seefried, Kade Sullivan, Hudson Wirth, Charles Wolensky

Coach: Jeff Hine    Assistants: Braden Konschuh, David Murray, Travis Pool, Evan Seefreid, Shaun Sullivan

 

U11C

Prairie Storm Lightning

Carter Wetsch, Callen Stewart, Kayson McNutt, Boston Pryputniski, George Boxall, Laiken Bellamy, Luke Irwin, Ridge Isted, Easton Soanes, Beckham Fox, Reid Linderbach, Jonathan Taniskishayinew, Liam Wiens, Ethan Gerrans, Rylan Korchinski

Coach: Derrick Fox    Assistants: Adam Lindenbach, Brittney Wetsch, Mike Korchinski, Tyler Gerrans

 

U11C - Pool B

Prairie Storm Ice

Dylan Collie, Lyla Lewgood, Penelope Denouden, Brooke Collie, Maggie Sullivan, Juliana Denouden, Aria Sakonak, Staussi Veroba, Brooklyn Boon, Brinna Yanko, Kayla Soos, Alleria Desjarlais-Carrier, Danica Ziegler, Madeline Beaumont, Kennedy Helmeczi, Peyton Albert, Mya Harris, Alexandra De Jose

Coach: Monte Harris   Assistants: Troy Ziegler, Kiya Townsend, Doug Helmeczi, Brandon Boon, Jason Beaumont

 

U13AA 

Regina Tigers

South Division Consolation Champions

In alphabetical order:  Berkley Bjolverud, Carson Blair, Blake Ellis-Toddington, Emerson Johnson, Cooper Kirkpatrick, Jun Lee, Kohen Morrow, Blake Needer, Carter Parent, Riley Rubidge, Logan Schmidt, Roman Shynkaruk, Laken Thurmeier, Dylan Wagner, Noah Wilhelm, Reily Zurowski

Coach: Kerry Ellis-Toddington    Assistants: Ryan Blair, Ryan Thurmeier, Ken Wilhelm, Michael Zurowski

 

U13A

Regina Buffalos

In alphabetical order:  Ayden Bandorf, Weston Filson, Logan Folk, Lane Geiger, Kain Hadfield, Samuel Hindle, Nash Hunter, Evan Knelsen, Landon Knelsen, Jayton Kreklewich, Adam Linner, Kieran Magee, Brody Reschke, Ian Stone, Tyson Torrie, Reid Wermie

Coach: Kellin Enslev    Assistants: Rae Torrie, Chris Wermie, Chris Geiger

 

U13B

Pense Bulldogs

Zoey Dugdale, Auley Schwartz, Rylan Young, Dryden Neufeld, Rhett Klemp, Weston Katzberg, Sydney Hoffmann, Lyndon Samchyk, Corbett Viergutz, Hugh Ross, Braden Schiller, Adley Forsberg, Owen Seida, Beckett Nuttall, Cade Botkin

Coach: Mike Nuttall    Assistants: Dieter Schwartz, Craig Young

 

U13C

Lumsden Lions

Brody Biberdorf, Alex Clatworthy, Jack Andersen, Rhyan Danyliw, Beckham Dickie, Kyran Kissack, Logan Mengel, Wade Woodhouse, Evan Herauf, Gavin Wesson, Grayson Kleemola, Tori Karakochuk, Rhett Carnduff, Charley Edwards, Tyler Lawrenz, Robert Sigmeth, Madison Berkan

Coach: Justin Dickie    Assistants: Adam Clatworthy, Patrick Herauf

 

U15A

Lumsden Lions

Matthew Grant, Keaton Wesson, Jake McSymytz, Curtis Dennis, Hudson Roberts, Landon Klemp, Treh Marshall, Brayden Marwick, Calem MacZuga, Max Seidler, Alexander Ebenal, Colton Hansen, Baden Schweitzer, Nathan Nickolson, Connor Joyal, Riley Hoffmann, Lincoln Martin

Coach: Aaron Martin

 

U15B

Regina Hawks

In alphabetical order:  Carter Achtemichuk, Jaxon Affie, Alex Brisebois, Simon Bunka, Jaxson Hesse, Linkyn Kotzer, Lincan Lagasse, Matthew Lamontagne, Elijah Lorencz, Owen Maier, Rowan Measner, Brant Mohr, Brayden Price, Cole Shutko, Eric Underwood, Bennett Zerr

Coach:  Michael Lamontagne    Assistants: Vincent Lorencz, Todd Underwood, Brad Zerr, Dale Measner  

 

U18AA 

Regina Capitals

South Sask Division Champions

 In alphabetical order: Braysen Agopsowicz, Ryan Clark, Jackson Gair, Cooper Gair, Brodie Heimbecker, Tyson Jackson, Duncan McEwen, Luke McMurray, Tyson Moller, Ethan Palandri, Liam Palynchuk, Seth Quayle, Kai Rieger, Kysen Rogoza, Brady Ruhr, Luca Stadnyk, Winston Stockdale, Jackson Tremblay, Kayden Wiebe

Coach: Harley McEwen    Assistants: Jason Moller, Colin Gair

 

U18A

Prairie Storm Lightning

 

Dylan Koback, Owen Langford, Nayte Burrows, Luca Nadler, Caiden Paull, Cody Nystrom, Kaden Reifferscheid, Carson Gel, Aidan Yanko, Quinn Kilback, Colton Yanko, Matthew Blenkin, Drake Spencer, Nick Mallow, Cole Oswald, Gabriel Watson, Rhett Ermel, Jake Ramm, Braden Bolingbroke

Coach: Mark Kilback    Assistants: Cory Unser, Chris Oswald, Riley Ermel, Troy Koback 

 

U18B

Prairie Storm Lightning

In numerical order: Gage Wilson, Parker Langford, Hunter Wudrich, Sutton Blommaert, Davin Zinkhan, Jaxon Johannson, Kade Ewart, Kessler Ramage, Khalyn Krenbrink, Lincoln West, Macallan Taylor, Anthony Atkinson, Jacob Steranko, Owen Spencer, Cash Donison, Connor Moss, Kaydn Bernard, Tavyn Williamson, Jaryn Krenbrink, Kyle Torry

Coach:  Derek Ramage    Assistants: Kevin Johannson, Joey Steranko, Todd Blommaert, James Krenbrink

 

RAMP Registration

Join thousands of association partners using RAMP Registration Solutions.

More Information

RAMP Official Assigning

#1 with Officials...for very good reasons.

More Information

RAMP Websites

Manage your identity from the palm of your hand to the top of your desk.

More Information

RAMP Team App

Keep your coaches, parents, athletes, and fans connected, seamlessly.

More Information