* All series are best of three
* The higher ranked team has home ice advantage
1st Round (Competed by March 7)
Series A: 7th place vs 10th place
Series B: 8th place vs 9th place
Quarter Finals (Completed by March 14)
Series C: 1st place vs Winner Series B
Series D: 2nd place vs Winner Series A
Series E: 3rd place vs 6th place
Series F: 4th place vs 5th place
Semi Finals (Completed by March 21)
Series G: Winner Series C vs Winner Series F
Series H: Winner Series D vs Winner Series E
Finals (Completed by March 29)
Series I: Winner Series G vs Winner Series H
Series A: Indian Head (7th Place) vs Moose Jaw (10th Place) | |||||||
# | Day | Date | Time | Rink | Home | Away | |
1 | Fri | Mar 2 | 20:00 | Indian Head | Indian Head (6) | Moose Jaw (3) | Game 1 |
2 | Sun | Mar 4 | 13:15 | Bert Hunt | Moose Jaw (3) | Indian Head (7) | Game 2 |
3 | Mon | Mar 5 | 19:15 | Indian Head | Indian Head | Moose Jaw | Game 3 |
Series B: Buffalos (8th Place) vs Cougars (9th Place) | |||||||
# | Day | Date | Time | Rink | Home | Away | |
4 | Sat | Mar 3 | 19:30 | C3:RMP | Buffalos (3) | Cougars (6) | Game 1 |
5 | Mon | Mar 5 | 19:15 | C3:RMP | Cougars (2) | Buffalos (4) | Game 2 |
6 | Wed | Mar 7 | 19:00 | C3:RMP | Buffalos (6) | Cougars (4) | Game 3 |
Series C: Prairie Storm (1st Place) vs Buffalos (Winner Series B) | |||||||
# | Day | Date | Time | Rink | Home | Away | |
7 | Fri | Mar 9 | 19:30 | E.Park | Prairie Storm (5) | Buffalos (3) | Game 1 |
8 | Sun | Mar 11 | 15:00 | Mahon | Buffalos (1) | Prairie Storm (3) | Game 2 |
9 | Tue | Mar 13 | 18:15 | E.Park | Prairie Storm | Buffalos | Game 3 |
Series D: Blues (2nd Place) vs Indian Head (Winner Series A) | |||||||
# | Day | Date | Time | Rink | Home | Away | |
10 | Fri | Mar 9 | 19:00 | C3:RMP | Blues (7) | Indian Head (5) | Game 1 |
11 | Mon | Mar 12 | 19:15 | IH | Indian Head (3) | Blues (6) | Game 2 |
12 | Wed | Mar 14 | 19:15 | C5:DQ | Blues | Indian Head | Game 3 |
Series E: Cupar (3rd Place) vs ND Hounds (6th Place) | |||||||
# | Day | Date | Time | Rink | Home | Away | |
13 | Fri | Mar 9 | 19:30 | Cupar | Cupar (4) | ND Hounds (5) OT | Game 1 |
14 | Sun | Mar 11 | 16:00 | ND | ND Hounds (1) | Cupar (4) | Game 2 |
15 | Tue | Mar 13 | 19:30 | Cupar | Cupar (0) | ND Hounds (4) | Game 3 |
Series F:ND Argos (4th Place) vs Mustangs (5th Place) | |||||||
# | Day | Date | Time | Rink | Home | Away | |
16 | Thu | Mar 8 | 20:00 | ND | ND Argos (1) | Mustangs (2) OT | Game 1 |
17 | Sat | Mar 10 | 19:45 | D.Wick | Mustangs (1) | ND Argos (3) | Game 2 |
18 | Mon | Mar 12 | 19:30 | ND | ND Argos (2) | Mustangs (0) | Game 3 |
Series G: Prairie Storm (Winner Series C) vs ND Argos (Winner Series F) | |||||||
# | Day | Date | Time | Rink | Home | Away | |
19 | Mon | Mar 19 | 19:45 | E.Park | Prairie Storm (2) | ND Argos (1) | Game 1 |
20 | Wed | Mar 21 | 17:00 | ND | ND Argos (3) | Prairie Storm (2) | Game 2 |
21 | Thu | Mar 22 | 19:15 | E.Park | Prairie Storm (2) | ND Argos (3) | Game 3 |
Series H: Blues (Winner Series D) vs ND Hounds (Winner Series E) | |||||||
# | Day | Date | Time | Rink | Home | Away | |
22 | Tue | Mar 20 | 19:30 | ND | ND Hounds (5) | Blues (2) | Game 1 |
23 | Wed | Mar 21 | 19:15 | C3:RMP | Blues (4) | ND Hounds (1) | Game 2 |
24 | Sat | Mar 24 | 13:15 | Staples | Blues (3) | ND Hounds (6) | Game 3 |
Series I: ND Argos (Winner Series G) vs ND Hounds (Winner Series H) | |||||||
# | Day | Date | Time | Rink | Home | Away | |
25 | Sun | Mar 25 | 16:00 | ND | ND Argos (2) | ND Hounds (1) | Game 1 |
26 | Mon | Mar 26 | 19:30 | ND | ND Hounds (6) | ND Argos (4) | Game 2 |
27 | Tue | Mar 27 | 19:30 | ND | ND Argos (2) | ND Hounds (1) | Game 3 |